Bu haberi okudunuz mu?

 

 

 

 

 

 

 

    19 Eylül 2014
Kocaeli / C

Feniş projesini kim yapacak?

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı Anibal Kavşağı projesinin son durumu hakkında gazetemize bilgi verdi. Başkan Kaflı ayrıca Feniş’e yapılacak Dalçık Projesi’ni Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi.

Feniş projesini kim yapacak?
Diğer Kocaeli haberleri için tıklayınız
04 Şubat 2013 Pazartesi 13:00
Bu habere 1 yorum yapıldı

 

 

ÖZEL HABER - AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Gebze gündemini oldukça meşgul eden ve yapımı yılan hikayesine dönen Anibal Kavşağı Projesi hakkında gazetemize bilgi verdi. Gebze trafiğinin Topçular Caddesi Dalçık Projesi, Feniş Dalçık Projesi ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi otoban bağlantısı ile rahatlayacağını dile getiren Kaflı, Anibal Kavşağı projesinin değişeceğini ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile ikna sürecinin devam ettiğini söyledi.

 

ANİBAL SONRAYA KALDI

Millihakimiyet.com’a konuşan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı; “Anibal Kavşağı projesi önem sırasına göre ertelendi. Şuanda Topçular Caddesi ve Feniş Dalçık Projesi ön plana alındı. Anibal Kavşağı projesiyle ilgili olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ile ikna görüşmeleri sürüyor. Karayolları bu projeye pek sıcak bakmıyor. Zannediyorum İlyasbey Caddesi’nin nasıl genişletileceği konusunda düşünce hakim. Projede ufak bir değişiklik yapılarak, Karayolları ikna edilecek ve bu proje hayata geçirilecek” dedi.

 

FENİŞ DALÇIK PROJESİNİ KİM YAPACAK?

Darıca ile Beylikbağı’nı bağlayacak olan Feniş Dalçık Projesi’ni daha önce Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ‘Biz Darıca Belediyesi olarak bu projeyi yapacağız’ demişti. Bu açıklamanın ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ‘Bu projeyi Gebze yapacak’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Konuyu Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı’ya soran ekibimiz; “İlçe Belediyelerinin bu konuda bir katkısı olur mu bilmiyorum fakat bu proje Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek’ şeklinde bir cevapla karşılaştı.

 

TRAFİK RAHATLAYACAK

Gebze Topçular Caddesi ve Feniş’e yapılacak Dalçık Projeleri ile Gebze ve Darıca trafiğinin rahatlayacağını söyleyen Kaflı, “Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nden Otobana geçiş yapılacak ve Gebze rahat bir nefes alacak. Bu üç proje Gebze trafiği için çok önemli. Kabul etmek lazım, Gebze İstasyon’da bir trafik sorunu var. Bu sorunu projelerle çözeceğiz” dedi.

 

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Email adresiniz Konu   
Misafir  06 Eylül 2013 Cuma  12:42
karayolları bizde problem yok diye basında yazıldı diye biliyorum

  • IstanbulC
  • AnkaraC
  • KocaeliC