Bu haberi okudunuz mu?

 

 

 

 

 

 

 

    20 Eylül 2014
Kocaeli / C

Gebze'de sağlık skandalı

Bir acil hasta vakası ve arkasından gelen ani ölüm büyük bir sağlık skandalını ortaya çıkardı.

Gebze'de sağlık skandalı
Diğer Kocaeli haberleri için tıklayınız
29 Ağustos 2012 Çarşamba 15:33
Bu habere 0 yorum yapıldı

 

 
 
Bir acil hasta vakası ve arkasından gelen ani ölüm büyük bir sağlık skandalını ortaya çıkardı. Geçtiğimiz günlerde kaldırıldığı Medicalpark Gebze Hastanesi’ne yürüyerek giren Gebze Nüfus Müdürü Hasan Aydın’ın ikiz kardeşi 47 yaşındaki dört çocuk babası Hüseyin Aydın’ın  acil serviste vefat etmesi üzerine,   ailesi geç kalındığı ve ihmal gerekçesiyle hastane yönetimini savcılığa şikayet etmeye hazırlanıyor.
 
 
YÜRÜYEREK GİTTİ, HASTANEDEN CENAZESİ ÇIKTI
 
Konuyla ilgili olarak gazetemize Ailesi adına açıklama yapan ve şu anda yıllık izinde bulunan  Gebze Nüfus Müdürü Hasan Aydın: “ Kardeşimi kendi ellerimle bu hastaneye yakın olduğu gerekçesiyle götürdüm. Ama orada çok uzun bir süre acil müdahale yapılması gerekirken  görevdeki pratisyen hekim bir türlü  müdahalede bulunmadı.
 
 
UZMAN DOKTOR YOKTU
 
İstanbul’dan doktor çağırdı. “Tam Teşeküllü hastaneyiz “ diye basında övünen bir hastanede benim kardeşim göz göre göre gözümüzün önünde  hayata gözlerini yumdu. Hastane bir pratisyen hekime terk edilmişti. Müdahale edin veya yapamayacaksanız başka hastaneye sevk edin dememize rağmen yaklaşık iki saate yakın  bir şey yapılmadı ve kardeşimizi göz göre göre  kaybettik. Hastane yetkililerini aradık, bayram tatilindeki Başhekim Bey bile telefonunu  meşgule aldı.
 
 
BAŞKA CANLAR YANMASIN!
 
Ağır ihmalden dolayı  hastane yönetimi hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız. Kardeşim ağır ihmalden dolayı öldü, dört çocuğu yetim kaldı. Bu hastanenin ihmalleri yüzünden başka canlar yanmasın diye de ders olmasını istiyoruz. Savcılığa ağır ihmalden dolayı  suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
 
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Email adresiniz Konu   
Henüz yorum eklenmemiş
İlk yorumu siz ekleyin

  • IstanbulC
  • AnkaraC
  • KocaeliC