Bu haberi okudunuz mu?

 

 

 

 

 

 

 

    22 Eylül 2014
Kocaeli / C

Sekiz defa kalbi durdu!..

8 defa kalbi duran Nejdet Ersoy, Medical Park Gebze Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.

Sekiz defa kalbi durdu!..
Diğer Kocaeli haberleri için tıklayınız
01 Mart 2013 Cuma 12:05
Bu habere 0 yorum yapıldı

 

 

 

Geçtiğimiz gün şiddetli göğüs ağrısı ile Medical Park Gebze Hastanesi Acil Servisine kaldırılan Nejdet Ersoy (50) muayene geldiği sırada kalbi durmuştu. Acil müdahale için anjiografi ünitesine alınan Ersoy, Kardiyoloji Uzmanı Uzm.Dr. Wesam A.A. Salha tarafından yapılan anjiografi sonrası koroner arter hastalığı (çoklu damar tıkanıklığı) teşhisi konuldu.  Anjiografi sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi ekibi tarafından Baypas ameliyatına karar verildi.

 

Kalp ve damar cerrahisi ekibinden; Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. İbrahim Bayar Çınar, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.Yavuz ENÇ Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Uzm.Dr.Gerçek Çamur ve Aneztezi Uzmanı Uzm.Dr.Hamiyet Özcan ile CABG x 5 (Koraner Arter Baypast Grefti beşli damar değişikliği ) ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Ersoy sağlığına kavuştu.

 

‘8 DEFA KALBİ DURDU’

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. İbrahim Bayar Çınar yaptığı açıklamada;‘’Çok şiddetli göğüs ağrısı ve kalp krizi ile hastaneye gelen Ersoy, acil servisimize geldiğinde  kalbi, kalp krizi nedeni durmuştu. Kalp masajı ve elektro şok ile hasta tekrar hayata döndürülüp, solonum desteği için makinaya bağlandı. Anjiografi sonrasında Kalp ve damar cerrahisi yoğun bakımına kaldırılan ve yoğun bakım ünitemizde sekiz defa daha kalbi duran hastamıza, kalp masajı ile müdehale edilerek hayata döndürdük. Hastamıza kalbin kasılmasını sağlayan ilaç desteğinin yanı sıra, İntra Aortik balon katateri takılarak kalbin kasılması düzene alındık. Baypast ameliyatına karar verilen hastanın 4 saat süren başarılı bir operasyon ile beş damarına da paypast işlemi yapıldı ve damarlar açıldı. Sorunsuz bir şekilde kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesine alınan hasta sekiz günlük yoğun bakım tedavisinin arkasından hasta servis katına alındı Sağlık durumu iyi giden hastamızın 28 Şubat Perşembe günü taburcu ettik’’ dedi

 

MEDİCAL PARK’A TEŞEKKÜR

 

Nejdet Ersoy’un Eşi Gülhan Ersoy; ‘’ Eşimin iki gündür çok şiddetli göğüs ağrısı şikayeti var fakat ciddiye almadığımız için acele etmedik. Ağrı şiddetini dayanılmaz bir hale getirince Medical Park Gebze Hastanesine geldik, hastaneye girdiğimiz esnada eşim iyice fenalaştı ve kalp krizi geçirdi. Acilde yapılan müdehaller doğrultusunda duran  kalbi tekrar çalıştırıldı ve aynı gün anjiografi yapıldı. Yapılan anjiografi sonrası beş damarınında tıkalı olduğunu öğrendik. Pazar günü hastane gelmemiş olsaydık eşim belki de bu gün bizimle olmayacaktı. Kardeşini 32 yaşında yine kalp krizinden kaybettik. Eşimi sağlığına kavuşturan Kalp ve Damar Cerrahisi ekibine ve Medical Park Gebze Hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bu gün evimize dönüyoruz, eşim sağlıklı bu mutluluğu bize yaşattıkları için minnettarım’’ dedi.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Email adresiniz Konu   
Henüz yorum eklenmemiş
İlk yorumu siz ekleyin

  • IstanbulC
  • AnkaraC
  • KocaeliC